четверг, 12 апреля 2018 г.


  
Відомості про мене
Дата народження: 03.10.1969 року.
ПІБ: Пащенко Любов Василівна
Посада: вчитель початкових класів.
Місце роботи:  КЗ «Вороновицький ліцей».
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.
Педагогічне звання: старший вчитель.
Освіта: вища. У 1993 році закінчила Вінницький  педагогічний інститут.

Педагогічний стаж: 30 років.


Девіз :
 Творчість учителя породжує творчість учня.

Методична тема:
Метод  проектів на уроках в початковій школі - шлях  до формування творчої  особистості.
                                                                     
Актуальність теми:
 У центрі уваги сучасної освіти мають бути не стільки навчальні предмети, скільки способи мислення і діяльності школяра. Тобто, необхідно навчити дитину критично мислити, вирішувати складні проблеми шляхом аналізу обставин і відповідної інформації, зважувати і враховувати альтернативні думки, приймати виважені рішення, дискутувати, спілкуватися з іншими людьми. Перед сучасною школою постає завдання виховати особистість, здатну до життєтворчої діяльності. Така особистість зуміє правильно обрати свій шлях у житті, зважаючи на власні можливості; буде ставити перед собою завдання самовдосконалення й само розвитку, що стане запорукою успіху в різних сферах діяль ності. Тому, підвищуючи свій профе сіоналізм, намагаюся орієнтуватися в широкому спектрі сучасних інформацій них проектів, ідей, напрямків, використовувати найефек тивніші освітні новітні педагогічні  технології,методи та прийоми навчання.

Мета педагогічної технології “Метод проектів” полягає у стимулюванні інтересу учнів до визначеної проблеми, оволодіння необхідними знаннями і навичками, а також організації проектної діяльності щодо вирішення проблеми для практичного застосування отриманих результатів.

Сценарій свята - квесту « Подорож країнами Європи» --- «В Європу з Україною в серці»

Сценарій  свята - квесту   « Подорож країнами                  Європи»  ---    «В Європу з Україною в серці»
 Мета: ознайомити вихованців з країнами Європи, сформувати розуміння єдиного Європейського простору (економічного, географічного, культурного, політичного) та ролі в ньому України

Ведучий: Доброго дня, шановні гості, вчителі, учні, батьки! Ми раді вітати Вас на нашому святі! Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство.  
Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з  багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і, зрозуміло, талановитими людьми.
Ведуча: Україна є частиною Європи. Європа – це велика міцна родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. Європейці поєднані спільною ідеєю процвітання та миру. У  травневі дні ( 09.05) все європейське співтовариство відзначає День Європи. Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху.
Ведучий: Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи.
 На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє!  Тому,  це  хороша нагода познайомитися з культурою інших країн.
  Отож, запрошуємо на подорож-квест Європейськими  країнами! Почнемо з України….

УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ НА ТЕМУ "ОКЕАНИ ЗЕМЛІ. ЗНАЧЕННЯ СВІТОВОГО ОКЕАНУ."

УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ НА ТЕМУ "ОКЕАНИ ЗЕМЛІ. Значення Світового океану."
Мета:  
    Узагальнити та закріпити   знання  учнів про океани Землі та їх частини, перевірити засвоєння учнями визначення основних понять з цієї теми, вдосконалити вміння користуватись картою, висвітлити значення океанів та використання його  багатств людиною;
   формувати вміння логічно міркувати, чітко висловлювати свою думку, працювати колективно та індивідуально,   здійснювати  взаємоконтроль, узгоджено працювати в групах, парах;
  сприяти розвиткові пам'яті, уваги, спостережливості, мислення;
   виховувати захоплення неповторністю й величчю природи, бережне ставлення до природних багатств, інтерес і любов до географії та вивченої теми.
Обладнання.  Карта півкуль, контурні карти, підручники, малюнки океанів,  тварин і рослин,  кросворди, олівці,
Тип уроку:    узагальнення знань. 
Форма проведення:  Урок-конференція

                                                      Хід уроку
І. Організація учнів.  
 Слова вчителя:
·                   Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
·                   Ви почули всі дзвінок?
·                   Так. Він покликав на урок!
 Тож  я бажаю вам: « Нехай проблеми та незгоди, не роблять на уроці вам погоди».  Приємного всім настрою.
    На сьогоднішньому уроці ми закріпимо знання про океани Землі, тому будемо працювати в групах. -Саме сьогодні ми поговоримо про причини та наслідки впливу людини на океани. . Сьогодні  ми проводимо конференцію, яка завершує наш проект  і підводимо підсумки досліджень океанів Землі.   У нас будуть кореспонденти, довідкове бюро і експерти. Отож, впродовж уроку ми будемо говорити про матінку-природу, про те, що її потрібно захищати і берегти, любити і плекати, бо вона дає людям дуже багато корисного. А ми повинні їй за це дякувати і платити добром. 

Урок « Основи здоров’ я» 3 клас ДЕВІЗ :«ЩОБ ЗДОРОВ’Я ДОБРЕ МАТИ, СЛІД ПРО НЬОГО ЗМАЛКУ ДБАТИ»

                                Урок  « Основи здоров я» 3 клас
ДЕВІЗ :«ЩОБ ЗДОРОВ’Я ДОБРЕ МАТИ, СЛІД ПРО НЬОГО ЗМАЛКУ ДБАТИ»
ТЕМА: «Увага й пам ‘ять. Поведінка, звички та здоров ‘я. Корисні й шкідливі звички. Практична робота: тренування  уваги й пам’яті .»
МЕТА : Формувати в учнів уявлення про ввічливу людину,засвоїти правила ввічливості  з метою самовдосконалення та самовиховання,продовжувати формувати уявлення про корисні і шкідливі звички, їх вплив на здоров я;
про вплив здоров я на навчання. Показати, що увагу й пам ять можна розвивати за допомогою різних вправ( звертаючись до особистого досвіду дітей )
ОБЛАДНАННЯ: Плакат із девізом уроку, плпкати-пояснення термінів до уроку,
Плакат  і «цеглини» до « Храму здоров я»? , тести, ілюстрації,картки на розвиток уваги.

Тема. Особливості природи Індійського океану.

Тема.  Особливості природи  Індійського океану.
Мета. Формувати в учнів уявлення про особливості природи Індійського океану; удосконалювати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; розвивати кмітливість, спостережливість, мислення; виховувати любов до природи, потребу у пізнанні нового матеріалу.
Обладнання: таблиці, ілюстративний матеріал, презентація.
Хід уроку
  1. Організація класу до уроку.
До уроку природознавства приготуйтесь,
на роботу налаштуйтесь.
Будемо активно працювати й нові знання
про Індійський океан здобувати.

Тема. Океани Землі. Природа Тихого океану.



Тема. Океани Землі. Природа Тихого океану.
Мета і завдання:
 ознайомитися з океанами Землі; розширити уявлення про тваринний і рослинний світ Світового  та Тихого океану; дізнатися про природоохоронну боротьбу людей, сприяти усвідомленню учнями потреби допомагати «братам меншим»; вчити дітей самоорганізовуватися, планувати свої дії, узагальнювати результати роботи, шукати різні джерела інформації.
Очікувані результати: зацікавленість учнів дослідницькою діяльністю; застосування власного життєвого досвіду; покращення моральних якостей учнів.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.
  • Яка зараз пора року?
  • Який місяць? Чи є сонечко на небі?
  • Яка погода переважала протягом тижня?
  • Які ще зміни ви помітили в живій природі?

   Відомості про мене Дата народження:  03.10.1969 року. ПІБ:  Пащенко Любов Василівна Посада:  вчитель початкових класів. М...